Datu sagatavošana pareizrakstības rīkiem

Pēdējais mainījis superadmin 2018-01-12 19:48

Datu sagatavošana pareizrakstības rīkiem

XWiki ievadītos valodu morfoloģijas datus būtu ļoti ērti izmantot pareizrakstības rīkos gan tajos, kas saistīti ar XWiki vidi, gan ar neatkarīgiem risinājumiem. Ar XWiki saistītie rīki varētu būt iebūvēti pašā XWiki vidē vai arī integrēti ar to - pa tiešo izmantotu XWiki kā datu avotu. 

Visus risinājumus nekad nebūs iespējams pa tiešu saistīt ar XWiki datiem, jo uz doto brīdi pastāv dažādi pareizrakstības pārbaudīšanas rīki. Daudzi no tiem ir iebuvēti citos rīkos, kas ir ļoti populari lietotaju vidū, piemēram, ofisa lietojumprogrammās un internata pārlūkprogrammās - tie nevar būt tieši saistīti ar XWiki vidi. Tiem ir savas pareizrakstības bibliotēkas. Bieži vien katram rīkam ir savs datu avots un savs datu glabāšanas formāts. 

Pareizrakstības pārbaudi XWiki vidē var realizēt izstrādājot attiecīgas funkcijas vai arī XWiki vidi integrējot ar citām aplikācijām, kas to izmantotu kā datu avotu. Pareizrakstības datu eksportu neatkarīgajiem risinājumiem var realizēt nepieciešamos datus eksportējot atbilstošā formātā. 

XWiki jau ir pieejamas datu eksportēšanas iespējas. Tās izstrādājot vai arī paplašinot un pielāgojot eksistējošās funkcijas valodas morfoloģijas datu eksportēšanai būtu iespējams eksportēt datus vienā vai vairākos pareizrakstības bibliotēku formātos. Eksportētās bibliotēkas varētu izmantot tādos rīkos kā Open Office (117), Microsoft Office (118) vai Mozilla Firefox (116).

Lai to veiksmīgi paveiktu ir pareizi jāizvēlas valodas morfoloģijas datu ievadīšanas, uzglabāšanas un eksporta stratēģija. Var gadīties, ka datu struktūra, kas ir derīga citu uzdevumu veikšanai var nebūt derīga pareizrakstības bibliotēku eksportēšanai. Iespējams var arī atrast kompromisu starp dažādām funkcijām, pielāgojot datu uzglabāšanas struktūru, vai arī, radot atbilstošas sarežģītības datu eksporta funkcijas.

Kā piemēru morfoloģisko datu eksportam noteiktā formā var apskatīt demonstratīvu datu eksportu, kas ir izveidota ante.lv XWiki vidē. Šajā piemērā tiek eksportēti XWiki vidē ievadītie latgaliešu lietvārdu morfoloģijas dati. Dati tiek noformēti sekojošā veidā: numurs pēc kārtas, vārda vardnīcas forma un skaņu mija, ja tāda ir. Līdzīgā veidā var eksportēt datus sarežģītākās formās, tai skaitā, jau eksistējošos pareizrakstības bibliotēku formātos.

Atpakaļ uz saturu

Tagi:
Izveidojis Maris Steinbergs 2008-11-10 23:13
    
This wiki is licensed under a Creative Commons 2.0 license
XWiki Enterprise 6.4 - Documentation