Interaktīvie morfoloģiju pārlūki

Pēdējais mainījis superadmin 2018-01-12 19:50

Interaktīvie morfoloģiju pārlūki

Ja ir izveidota pietiekoši liela morfoloģisko zināšanu bāze un ir izstrādātas metodes zināšanu izguvei, tad ir iespējams izveidot interaktīvu morfoloģijas pārlūku. Tajā var iekļaut plašu funkciju klāstu, tādejādi, lietotājs varētu, piemēram, analizēt un ģenerēt vārdu formas, tas ir, izmantot vārdu darināšanas un veidošanas funkcijas. Morfoloģiskā pārlūka lietotājiem tiks sniegta iespēja pētīt un apgūt veselus leksikas laukus sistemātiskā veidā.

Kā vienu no interaktīvo morfoloģiju pārlūku piemēriem varētu minēt Canoonet (46). Tas ir vācu valodas morfoloģijas pārlūks. Ar tā palīdzību ir iespējams (47) meklēt vārdu, meklēt lingvistisko terminu, meklēt prefiksu vai vārdu, meklēt prefiksu vai sufiksu un analizēt nezināmu vārdu.

Līdzīgus valodu gramatikas pārlūkus var izveidot uz valodas gramatikas ontoloģijas un atbilstošas vaicājumu valodas bāzes. Šajā gadījumā lietotājam būs jāizpilda dažādi vaicājumi gramatikas ontoloģijā, lai iegūtu meklējamās zināšanas. Lai to realizētu ir nepieciešams izveidot gramatikas ontoloģiju un lietojumu gadījumus un tiem atbilstošus vaicājumus kādā no vaicājumu valodām, kā arī jānodrošina ērts to izpildīšanas mehānisms.

Atpakaļ uz saturu

Tagi:
Izveidojis Maris Steinbergs 2008-11-09 23:11
    
This wiki is licensed under a Creative Commons 2.0 license
XWiki Enterprise 6.4 - Documentation