01.14. TCP/IP implementācijas

Pēdējais mainījis Administrator 2011-06-06 17:16

01.14. TCP/IP implementācijas

Faktiskais standarts TCP/IP implementācijām nāk no Datorsistēmu Pētniecības grupas (Computer Systems Research Group) Kalifornijas universitātē, Bērklijā (University of California at Berkeley). Vēsturiski to izplata kopā ar 4.x BSD sistēmu (Berkeley Software Distribution), un ar "BSD Networking Releases." Šis #term("pirmkods", "source_code") ir bijis sākumpunkts daudzām citām implementācijām.

1.10.attēls parāda dažādu BSD #term("laidienu", "release") hronoloģiju, norādot svarīgas TCP/IP funkcijas. BSD Networking Releases, kuras norādītas kreisajā pusē ir publiski pieejami pirmkoda laidieni, kuri satur visu tīklošanās kodu: gan pašus protokolus, gan daudzas lietotnes un #term("utilītprogrammas", "utility"), piemēram Telnet un FTP.

Šajā grāmatā lietosim jēdzienu "Bērklijveida implementācija" (Berkeley-derived implementation), lai apzīmētu #term("izplatītāju", "vendor") implementācijas, piemēram, SunOS 4.x, SVR4 un AIX 3.2, kuras sākotnēji tika veidotas no Bērklija pirmkoda. Šīm implementācijām ir daudz kopīga, reizēm ieskaitot vienas un tās pašas kļūdas!

#pic("f_1_10.gif", "400")
1.10.attēls: Dažādi BSD laidieni ar svarīgākajām TCP/IP funkcijām

Liela daļa jaunās pētniecības par Internetu joprojām attiecas uz Bērklija sistēmu - jauni #term("pārblīves", "congestion") vadības algoritmi (21.7.nodaļa?), multiraide (12.4.nodaļa?), #term("garās resnās caurules", "long_fat_pipe") modifikācijas (24.3.nodaļa), utml.

Tagi:
Izveidojis Kalvis Apsītis 2008-04-05 12:05
    
This wiki is licensed under a Creative Commons 2.0 license
XWiki Enterprise 6.4 - Documentation