01.17. Kopsavilkums

Pēdējais mainījis Administrator 2011-06-06 17:16

01.17. Kopsavilkums

Šī nodaļa bija caurskrējiens TCP/IP #term("protokolu komplektam", "protocol_suite"), kurā ieviesti daudzi jēdzieni un protokoli, ko sīkāk apspriedīsim turpmākajās nodaļās.

TCP/IP protokolu komplekta četri slāņi ir #term("datu posma slānis", "link_layer"), #term("tīkla slānis", "network_layer"), #term("transporta slānis", "transport_layer") un #term("lietojumu slānis", "application_layer"), un minējām katram no tiem atšķirīgās funkcijas. TCP/IP atšķirība starp tīkla slāni un transporta slāni ir būtiska: tīkla slānis (IP) nodrošina #term("posmveida", "hop_by_hop_service") servisu, bet transporta slāņi (TCP un UDP) nodrošina #term("galapunktu servisu", "end_to_end_service").

Par internetu (ar mazo burtu) sauc tīklu kopumu. Parasts struktūrelements internetam ir #term("maršrutētājs", "router"), kurš sasaista tīklus IP slānī. Internets (ar lielo burtu) ir tāds internets, kurš aptver visu zemeslodi un sastāv no vairāk nekā 10000 tīkliem un vairāk nekā miljons datoriem.

Internetā katru saskarni identificē unikāla IP adrese, lai gan lietotāji parasti lieto #term("mītnes nosaukumus", "hostname") nevis IP adreses. #term("Domēnvārdu Sistēma", "Domain_Name_System") nodrošina dinamisku attēlojumu starp mītnes vārdiem un IP adresēm. Portu numurus lieto, lai identificētu lietotnes, kuras sazinās viena ar otru, un esam arī apgalvojuši, ka serveri parasti lieto labi zināmos portu numurus, toties klienti lieto #term("gaistošus", "ephemeral") portus.

Tagi:
Izveidojis Kalvis Apsītis 2008-04-05 12:37
    
This wiki is licensed under a Creative Commons 2.0 license
XWiki Enterprise 6.4 - Documentation