11.02. UDP sākumposms

Pēdējais mainījis Administrator 2011-06-06 17:16

11.02. UDP sākumposms

11.2.attēls parāda laukus UDP #term("sākumposmā", "header").
#pic("f_11_2.gif", "300")
11.2.attēls: UDP protokola sākumposms

Portu numuri norāda #term("sūtītājprocesu", "sending_process") un #term("saņēmējprocesu", "receiving_process"). #picref("f_1_8.gif", "1.8.attēlā") mēs parādījām, ka TCP un UDP izmanto #term("galamērķa", "destination") porta numuru, lai #term("demultipleksētu", "demultiplex") ienākošos datus no IP. Tā kā IP jau ir demultepleksējis ienākošo IP #term("datagrammu", "datagram") uz TCP vai UDP (atkarībā no protokola vērtības IP sākumposmā), tas nozīmē, ka TCP portu numurus skatās TCP un UDP portu numurus - UDP. TCP portu numuri ir neatkarīgi no UDP portu numuriem.

Neraugoties uz šo neatkarību, ja kādu labi pazīstamu servisu var piegādāt gan TCP, gan UDP, porta numuru parasti izvēlas to pašu abiem transporta slāņiem. Tas tiek darīts ērtības labad un tā nav šo protokolu prasība.

UDP #term("garuma lauks", "length_field") ir UDP sākumposma un UDP datu kopējais garums baitos. Minimālā vērtība šim laukam ir 8 baiti (var sūtīt UDP datagrammu ar 0 baitiem datu). Šis UDP garums ir #term("pārpalicīgs", "redundant"). IP datagramma satur savu kopgarumu baitos (#picref("f_3_1.gif", "3.1.attēls")), tādēļ UDP datagrammas garums ir šis IP datagrammas kopējais garums mīnus IP sākumposma garums (ko uzdod #term("sākumposma garuma lauks", "header_length_field") #picref("f_3_1.gif", "3.1.attēlā")).

Tagi:
Izveidojis Kalvis Apsītis 2008-04-02 09:55
    
This wiki is licensed under a Creative Commons 2.0 license
XWiki Enterprise 6.4 - Documentation