Pielikums E: Konfigurējamas TCP/IP opcijas

Pēdējais mainījis Administrator 2011-06-06 17:16

Pielikums E: Konfigurējamas TCP/IP opcijas

Daudzas TCP/IP funkcijas un īpašības pareizi jāapraksta ar apzīmējumu "tas ir atkarīgs no konfigurācijas". Tipiski piemēri - vai UDP kontrolsummas ir #term("iespējotas", "enable") (11.03.nodaļa), vai #term("galamērķa", "destination") IP adreses ar to pašu tīkla identifikatoru bet citu apakštīkla identifikatoru ir lokālas vai nelokālas (18.4.nodaļa?), un vai #term("virzītās apraides", "directed_broadcast") tiek pārsūtītas tālāk vai nē (12.03.nodaļa?). Sistēmas administrators var izmainīt daudzus konkrētas TCP/IP implementācijas raksturlielumus.

Šajā pielikumā minēsim konfigurējamās opcijas dažādām TCP/IP implementācijām, kuras tikušas izmantotas grāmatā. Kā varēja sagaidīt, katrs #term("piegādātājs", "vendor") rīkojas atšķirīgi no citiem. Tomēr šajā pielikumā var gūt priekšstatu par tiem parametru tipiem, ko dažādās implementācijās ir atļauts izmainīt. Dažas opcijas, kuras ir ļoti atkarīgas no konkrētās implementācijas, piemēram #term("apakšējā ūdens atzīme", "low_water_mark") atmiņas buferu dīķim, te nav aprakstītas.

Šos mainīgos aprakstām tikai informatīviem mērķiem. To precīzi nosaukumi, noklusētās vērtības, skaidrojumi var mainīties no viena #term("laidiena", "release") uz nākošo. Vienmēr pārbaudiet sava piegādātāja dokumentāciju (vai patraucējiet viņu ar lūgumu piegādāt šādu dokumentāciju), lai iegūtu autoritatīvu informāciju par šiem mainīgajiem.

Šajā pielikumā neapskatīsim inicializāciju, kas notiek ikreiz, kad sistēmu #term("atsāknē", "bootstrap"); katras tīkla saskarnes inicalizāciju, izmantojot ifconfig (IP adreses, apakštīkla maskas uzstādīšana, utml.), statisku maršrutu ierakstīšana maršrutēšanas tabulās, utml. Tai vietā šis pielikums koncentrējas uz tām konfigurējamām opcijām, kuras iespaido TCP/IP darbību.

Tagi:
Izveidojis Kalvis Apsītis 2008-04-05 13:09
    
This wiki is licensed under a Creative Commons 2.0 license
XWiki Enterprise 6.4 - Documentation