Testēšanai lietotās sistēmas

Pēdējais mainījis Administrator 2011-06-06 17:16

Testēšanai lietotās sistēmas

Katrs piemērs šajā grāmatā tika darbināts uz īsta tīkla, un izveidojušos izvadi noglabājām failā, kas domāts iekļaušanai šajā grāmatā. #picref("f_1_11.gif", "1.11.attēls") parāda dažādu mītņu, maršrutētāju un tīklu kopsalikuma diagrammu, kas tiek izmantotas. (Šo attēlu atkārtojam uz #picref("f_COVER_1.gif", "iekšējā vāka") vieglai atrašanai grāmatas lasīšanas laikā.) Konkrētā tīklu konfigurācija ir pietiekami vienkārša, lai topoloģija nepadarītu piemērus grūti izprotamus, un, pateicoties četrām sistēmām, kas darbojas kā maršrutētāji, varam redzēt maršrutētāju ģenerētos kļūdu paziņojumus.

Vairumam sistēmu ir vārds, kurš norāda programmatūras tipu, kas tiek lietota: bsdi, svr4, sun, Solaris, aix, slip, utt. Šādā veidā mēs varam atpazīt programmatūras tipu, ar ko strādājam, paskatoties uz sistēmas vārdu izdrukātajā izvadē.

Izmantojam plašu spektru ar dažādām operētājsistēmām un TCP/IP implementācijām:

  • BSD/386 versija 1.0 no Berkeley Software Design, Inc., kas instalēta uz mītnēm bsdi un slip. Šī sistēma ir atvasināta no BSD Networking Software, Release 2.0. (Dažādo BSD #term("laidienu", "release") radniecība attēlota #picref("f_1_10.gif", "1.10.attēlā"))
  • Unix System V/386 laidiens 4.0 versija 2.0 no U.H. Corporation, uz mītnes svr4. Šis ir vanillas SVR4 un satur TCP/IP standartimplementāciju no Lachman Associates, kuru izmanto vairums SVR4 versiju.
  • SunOS 4.1.3 no Sun Microsystems, uz mītnes sun. SunOS 4.1.x sistēmas droši vien ir visplašāk lietotās TCP/IP implementācijas. TCP/IP pirmkods ir atvasināts no 4.2BSD un 4.3BSD.
  • Solaris 2.2 no Sun Microsystems uz mītnes Solaris. Solaris 2.x sistēmām ir TCP/IP implementācija, kas atšķiras gan no agrākām SunOS 4.1.x sistēmām, gan no SVR4. (Šī operētājsistēma patiesībā ir SunOS 5.2, bet to parasti sauc par Solaris 2.2.)
  • AIX 3.2.2 no IBM uz mītnes, ko sauc aix. TCP/IP implementācija ir balstīta uz 4.3BSD Reno laidiena.
  • 4.4BSD no Computer Systems Research Group Kalifornijas universitātē Bērklijā uz mītnes vangogh.cs.berkeley.edu. Šai sistēmai ir jaunākais TCP/IP laidiens no Bērklija. (Šo sistēmu neesam iekļāvuši #picref("f_COVER_1.gif", "attēlā uz iekšējā vāka"), bet to var atrast publiskajā Internetā.)
Lai gan šīs visas ir UNIX'a sistēmas, TCP/IP ir neatkarīgs no operētājsistēmas un ir pieejams uz gandrīz ikvienas populāras ne-UNIX'a sistēmas. Vairums materiāla šajā grāmatā ir attiecināms arī uz šīm ne-UNIX'a implementācijām, lai gan dažas programmas (piemēram, traceroute) var nebūt pieejamas visās sistēmās.
Tagi:
Izveidojis Kalvis Apsītis 2008-05-14 22:01
    
This wiki is licensed under a Creative Commons 2.0 license
XWiki Enterprise 6.4 - Documentation