RDF

Pēdējais mainījis superadmin 2018-01-12 20:18

Resursu aprakstīšanas ietvars (RDF)

Resursu aprakstīšanas ietvars (turpmāk RDF) ir elastīga tehnoloģija, kas saistīta ar mēģinājumiem radīt semantisko tīmekli. Globālā tīmekļa konsorcija (turpmāk W3C) paziņojumā par semantisko tīmekli, teikts (6):

„Resursu aprakstīšanas ietvars ir valoda, kas tika radīta, lai atbalstītu semantisko tīmekli līdzīgi kā HTML palīdzēja radīt tīmekli. Resursu aprakstīšanas ietvars ir resursu aprakstīšanas atbalstīšanas ietvars vai arī metadati, tas ir, dati par datiem, kas radīti tīmeklim. Resursu aprakstīšanas ietvars sniedz kopēju struktūru, ko lietot XML datu savstarpējai apmaiņai un izmantošanai.”

RDF radīšanas nolūks ir samērā vienkāršs – tam jāsniedz līdzekļi datu pierakstīšanai ierīcēm saprotamā formātā, kas ļautu radīt efektīvāku un niansētāku datu apmaiņu, meklēšanu, arhivēšanu, pārlūkošanu, klasificēšanu un tamlīdzīgi. Tas ir centrālais elements semantiskā tīmekļa radīšanā, bet ir arī citi lietojumi.

RDF ir datu formāts metadatu attēlošanai par tīmekļa resursiem, kā arī, citu informāciju (5). RDF datu modelis ir neatkarīgs no jebkuras serializācijas sintakses, kaut gan, standarti atsaucas uz paplašināmās iezīmēšanas valodas (turpmāk XML (12)) serializāciju (7).

RDF sniedz arī mehānismu apgalvojumu pierakstīšanai, tā, ka ierīces var viegli tulkot un interpretēt pierakstītos apgalvojumus. RDF modelis ir neatkarīgs no priekšmetu apgabala, kas ļauj vienu apgalvojumu kopu apvienot ar citu apgalvojumu kopu, pat, ja informācija, kas glabājas abās kopās ir pilnīgi atšķirīga.

Atpakaļ uz saturu

Tagi:
Izveidojis Kalvis Apsītis 2007-11-09 16:58
    
This wiki is licensed under a Creative Commons 2.0 license
XWiki Enterprise 6.4 - Documentation