Ievadtēmas par Oracle FM

Pēdējais mainījis superadmin 2018-01-12 20:27

Ievadtēmas par Oracle FM

Šajā vietnē izvietoti materiāli programmētājiem, kuri gatavojas ķerties pie Oracle SOA Suite (Web Services, Enterprise Service Bus, BPEL). Ievadkursā izklāstītas dažas būtiskas Javas tēmas, J2EE ievads un EJB, XML tehnoloģijas (it īpaši XML Schema un XPath/XSLT/XQuery) kā arī Web Servisi. Mācību materiāli sadalīti 90-minūšu nodarbībās. Katrā nodarbībā tiek aplūkots noslēgts problēmu loks (kas no citām tēmām būtu iespējami neatkarīgs). Katru nodarbību pavada neliels tests (10-15 jautājumi) kā arī demonstrāciju piemērs, ko patstāvīgi izmēģināt. Jautājiet par kursa materiāliem Kalvim (kalvis.apsitis "at-simbols" google.com; Skype ID: kalvis.apsitis; telefons: +371 29112997). 

 • Vides sagatavošana

  Ievadkursa tēmas

  Šis tulkojums ir nepilnīgs. Detalizētu apmācību tēmu sarakstu sk. angļu versijā

  Kurss domāts praktizējošiem programmētājiem, kuriem augstskolā vai dažu nedēļu kursos ir bijusi saskarsme ar Javu vai līdzīgu objektorientētu valodu, kuri vēlas padziļināti apgūt sistēmu integrācijas prasmes, izmantojot Javas tehnoloģijas sadarbībā ar Oracle programmatūras produktiem - aplikāciju serveri un datubāzu serveri.

  1. Javas klases, atribūti, get/set piekļuves metodes. Javas sintakse - mainīgie, izteiksmes, cikli, zarošanās, masīvi. Priekšstats par daudzpavedienu lietojumiem; 1*. Prezentācijas latviski - Javas tehnoloģiju ievads, klases un OOP, leksika un tipi, izteiksmes, masīvi.
  2. Javas kolekciju klases; generic (jeb parametrizētie) tipi. JUnit testēšana. Ārējas Java bibliotēkas un CLASSPATH mainīgais. Projekta būvēšana, izmantojot Ant scenārijus - piemērs.
  3. Pārskats par J2EE aplikāciju serveriem un OC4J. Datubāzes serveris Oracle XE (Express Edition). DataSource konfigurēšana - datubāzes konekciju iegūšana no aplikācijas servera konekciju dīķa; datu manipulācijas ar SQL. JDBC arhitektūra.
  4. EJB tehnoloģiju pārskats; EJB sesijas komponenti (stateless EJB sesiju komponenti). Šo komponentu ieviešana uz OC4J servera, izsaukšana un testēšana ar JUnit.
  5. XML dokumentu struktūras definēšana ar DTD. Pārskats par XML Schema. XML validācija pret XML Schema dokumentu.
  6. Web Servisi (JAX-WS implementācija uz OC4J). POJO (parastu Javas klašu) un EJB sesijas komponentu pārveidošana par Web servisiem.
  7. Servleti un JSP. Servletu programmēšana. JSTL tagu bibliotēka.
  8. Java Server Faces (JSF); JSF lietojumprogrammu izstrāde (ar JSP vai Facelet skatu tehnoloģiju) izmantojot JDeveloper iespējas.
  9. XPath, XSLT un XQuery. XSLT izmantošana datu pārveidošanā par citu XML vai ne-XML formātu. Konkrētas XML struktūras (piemēram RSS) datu apstrāde un vaicājumi ar XQuery.
  10. Pilna J2EE risinājuma ieviešana OC4J/OracleXE vidē. Konfigurāciju pārvaldība, ant būvēšanas skripta pārveidošana, koda bāzes versiju kontrole; sistēmu testi.
Tagi:
Izveidojis Kalvis Apsītis 2007-10-19 19:54
Uz lv tulkojis Kalvis Apsītis 2008-01-01 08:48
    
This wiki is licensed under a Creative Commons 2.0 license
XWiki Enterprise 6.4 - Documentation