Virsotņu attiecības kokā

Pēdējais mainījis superadmin 2018-01-12 20:38

Virsotņu attiecības kokā

Priekšpēdējo virsotni ceļā no saknes uz kādu citu koka virsotni v sauc par virsotnes vecāku (parent) un apzīmē p(v), bet v sauc par virsotnes p(v) bērnu. Katrai virsotnei, izņemot sakni ir tieši viens vecāks, bet pašai saknei vecāka nav. Virsotnes, kurām ir bērni, sauc par koka iekšējām virsotnēm, pārējās virsotnes sauc par koka lapām (leaves). Virsotnes, kurām ir kopīgs vecāks, sauc par kaimiņiem (siblings).

Šajā piemērā virsotņu vecāki ir šādi: p(v2) = p(v5) = v1 un p(v3) = p(v4) = v5. Virsotnes v1, v2 ir koka iekšējās virsotnes, bet v3, v4, v5 ir koka lapas. Blakusvirsotnes ir v2 ar v5 un v3 ar v4. Sakārtotā kokā (t.i. kur ir fiksēta bērnu secība) parasti bērnus zīmē no kreisās puses uz labo, t.i. v2 ir saknes pirmais bērns, bet v5 - otrais bērns.

#pic("App_Graphs_OrderedTree.gif", "150") Attēls:Sakārtots koks

Koku attēlošanai mēdz lietot arī vertikālu sarakstu, kurā virsotnes bērni attēloti tūlīt aiz sava vecāka ar lielāku atkāpi. Reizēm iekšējās virsotnes apzīmē ar krustiņu. Klikšķinot uz krustiņa parādās (vai pazūd) visi virsotnes bērni. Tādā veidā datora lietotājam var kompaktā formā attēlot ļoti lielu koku un viņš/viņa skatās tikai interesējošās koka virsotnes.

Tagi:
Izveidojis Kalvis Apsītis 2008-05-03 14:24
    
This wiki is licensed under a Creative Commons 2.0 license
XWiki Enterprise 6.4 - Documentation