CSS pārskats

Last modified by superadmin on 2018-01-12 20:39

CSS pārskats

CSS ir Web standarts dažādu dokumenta prezentācijas īpašību definēšanai. Lai gan HTML (it īpaši senākās versijas) arī paredz dažādus prezentācijas līdzekļus, CSS lietošanai ir daudzas priekšrocības.

CSS un nepieciešamība pēc tā

CSS (Cascading Style Sheets) papildina HTML dokumentu saturu ar atbilstošu noformējumu. CSS ir 3 līmeņi. Šobrīd pārlūkprogrammas atbalsta galvenokārt "CSS Level 1", jeb CSS1. HTML un CSS1 ir piemēroti, lai glīti attēlotu hiperteksta dokumentus pārlūkprogrammās, toties tie nav optimāli dokumentu drukāšanai - šādam nolūkam labāki ir XSL un Formatted Objects standarti, kuri ļauj iegūt, piemēram, Adobe PDF formāta failus.

Ja dokumentam nav atklāti nodefinēts nekāds CSS stils, tam tomēr piemīt noklusētais stils, t.i. standartie iestatījumi, ar kuriem konkrētā pārlūkprogramma attēlo dažādus HTML elementus. Noklusētais stils ne vienmēr izskatās labi; piemēram, dokumenta autoram vai lasītājiem var nepatikt tas, ka 1. līmeņa virsraksts (h1 elements) attēlojas ar ļoti lieliem, trekniem burtiem, vai arī atkāpju un balto maliņu trūkums ap teksta rindkopām. Turklāt noklusētais stils, neraugoties uz funkcionālu praktiskumu, neļauj lasītājam viegli atšķirt, kuras Web'a vietnes dokumentu viņš pašlaik lasa - informācijai bez stila nav "zīmola identitātes". Tādēļ gandrīz vienmēr ir vērts sadefinēt dokumentu stilu, kurš būtu konsistents jeb viendabīgs visā vietnē. CSS ir visērtākais līdzeklis stila īpašību definēšanai - gan atsevišķam dokumentam, gan arī lielai dokumentu krātuvei.

Literatūra

[DKDesign]
Dmitrija Kirsanova raksti par Web dizainu
[W3C_CSS]
Web konsorcija dokumenti par CSS.
[WDG_CSS]
CSS rokasgrāmata no WDG
Tags:
Created by Kalvis Apsītis on 2008-04-19 14:05
    
This wiki is licensed under a Creative Commons 2.0 license
XWiki Enterprise 6.4 - Documentation