SVG ievads

Last modified by superadmin on 2018-01-12 20:39

SVG ievads

SVG ir grafikas apraksta valoda, kas balstīta uz XML. SVG apraksta vektorgrafikas attēlus, kuriem ir mazs izmērs un tātad arī ielādēšanās laiks. (Pat tad, ja SVG izskatās garš, to var ļoti labi saspiest.) SVG-grafikas kvalitāte nav atkarīga no attēla parametriem ("width" un "height"), kas nodrošina printēšanas augsto kvalitāti un potenciāli augsto pārnešanas kvalitāti uz citām ierīcēm. Tādas SVG valodas iespējas, kā attēla palielināšana, animācija, spraudņu (plugins) pieejamība, ļauj paaugstināt Interneta funkcionālās iespējas, bieži aizstājot nepieciešamību pēc rastra grafikas vai Flash animācijām.

SVG dokuments sastāv no apraksta rindām, kas sniedz pārlūkprogrammai informāciju par attēla izmēriem un saturu. SVG dokumentu var veidot jebkurā teksta redaktorā, piemēram, "Notepad" vai "WordPad" programmā. Pēc teksta ievadīšanas, fails jāsaglabā ar paplašinājumu svg (piemēram, picture.svg).

<svg width="500" height="300">...</svg>

Tas nozīmē, ka SVG-attēls būs ar parametriem 500x300. Katrs SVG-fails beidzas ar </svg>, kas nozīmē attēla apraksta beigas.

Tags:
Created by Kalvis Apsītis on 2008-05-01 18:03
    
This wiki is licensed under a Creative Commons 2.0 license
XWiki Enterprise 6.4 - Documentation