Nepilnīgs HTML marķējums

Last modified by superadmin on 2018-01-12 20:38

Nepilnīgs HTML marķējums

Pārlūkprogrammas spēj vienlīdz labi attēlot gan HTML, gan XHTML. Tās arī neizdod paziņojumus par nepareizu HTML, kurš neatbilst nevienai no šīm sintaksēm. Tai vietā pārlūkprogrammas tiecas katru dokumentu parādīt, cenšoties uzminēt autora nodomu un automātiski labojot kļūdas. Tāpēc autori bieži raksta nepareizu HTML un to pārbauda, dokumentu apskatot uz izplatītākajām pārlūkprogrammām. Tad, ja HTML izmanto nelieliem dokumentiem, atkāpes no sintakses var būt ērtas. Tomēr parasti kļūdaina HTML sintakse vai arī pārmērīga HTML prezentācijas iespēju izmantošana (birkas <center>, <font>, atribūti bgcolor, align, utml.) rada problēmas:

  • Vienkārši paskatoties, HTML dokumenta autors var nepamanīt pārlūkprogrammu veiktās kļūdu novēršanas blakusefektus. Piemēram Netscape pārlūkprogrammās izlaista aizverošā </table> vai </form> birka var padarīt daļu dokumenta neredzamu.
  • Dokumenti var nebūt pieejami vājredzīgiem un neredzīgiem cilvēkiem, kuri izmanto speciālas pārlūkprogrammas.
  • Lielam dokumentu skaitam nevar viegli mainīt stilu.
  • Sintaktiski nepareizu HTML ir grūti apstrādāt ar programmām (ģenerēt satura rādītājus, meklēt metainformāciju, utml.)

Tādēļ validācija bieži attaisnojas, turklāt XML (t.i. XHTML) validāciju ir vieglāk veikt nekā SGML (t.i. "parasto HTML") validāciju, kā arī XML sintakse sniedz daudzas citas priekšrocības, par kurām teikts nodaļā "Marķēšanas veidi, XHTML un validācija".

Tags:
Created by Kalvis Apsītis on 2008-04-19 16:01
    
This wiki is licensed under a Creative Commons 2.0 license
XWiki Enterprise 6.4 - Documentation