Izpildes vide JRE

Last modified by superadmin on 2018-01-12 20:38

Izpildes vide JRE

Lai klients varētu darbināt Javas programmas, vajadzīga izpildes vide: JRE (Java Runtime Environment). Tā sastāv no virtuālās mašīnas: JVM (Java Virtual Machine) un standartbibliotēkas (Core API).

Standartbibliotēka sastāv no pakotnēm, pakotnes no klasēm, un katrai klasei ir atribūti un metodes. Standartbibliotēka katrā nākamajā versijā kļūst arvien lielāka. Tās (daļēju) dokumentāciju var atrast grāmatā "Java in a Nutshell" kā arī elektroniskajā dokumentācijā (daudzi HTML faili). Java izstrādē mēdz lietot arī nestandarta API pakotnes, kuras radījušas gan lielas, gan mazas IT firmas, gan arī dažādi maluprogrammētāji. Šīs pakotnes var nokopēt no draugiem, savākt Internetā, nopirkt utml. Ir svarīgi panākt, lai visi API būtu noformēti pēc vienota standarta, kā arī lai bibliotēku paketes tiktu sertificētas tā ka ikviens var noteikt, vai attiecīgā API koda autors ir uzticams vai nē un attiecīgi izsargātos no iespējamajiem vīrusiem. Par pakotņu JAR failu parakstīšanu stāstīsim vēlākās lekcijās.

Dažreiz ļoti vajadzīgas nestandarta bibliotēkas kļūst par standarta bibliotēkām vēlākās Javas versijās (piemēram, JDBC, Javas servleti, utml.). Šādu API standartizāciju sauc par Java kopienas procesu (Java community process). Standartbibliotēkas pieaugums:

Javas versijaKlases un interfeisi
1.0212
1.1504
1.21781
1.32130
1.42738
Tags:
Created by Kalvis Apsītis on 2008-05-04 16:27
    
This wiki is licensed under a Creative Commons 2.0 license
XWiki Enterprise 6.4 - Documentation