Komanda 'CREATE TABLE'

Last modified by superadmin on 2018-01-12 20:40

Komanda 'CREATE_TABLE'

Šī komanda veido tabulas. Lai veidotu tabulas, vispirms ir ļoti jāpārdomā datubāzes struktūra un kādu inforāciju kādās tabulās glabāt. Ir atsevišķa zinātne - datu bāzes normalizēšana, kura māca kā uztaisīt pareizu un sakarīgu datubāzi; mēs to šeit neapskatīsim. Viss kas rakstīts kursīvā - ir aizvietojami jēdzieni. Komandas sintakse ir šāda:

CREATE_TABLE tabulas_vārds
 (kolonas_vārds tips [modificētāji]
 [,kolonas_vārds tips [modificētāji]])

Ņemiet vērā, ka tabulu un kolonnu nosaukumus drīkst veidot <strong>tikai</strong> ar parastajiem angļu burtiem un cipariem un pasvītrojuma zīmi ("_"), nedrīkst lietot latviešu vai krievu burtus, kā arī tie nedrīkst
sākties ar cipariem. Un SQLam ir pilnīgi vienalga vai šie vārdi rakstīti ar lieliem vai maziem burtiem. Teorētiski tabulas lauku skaits nav ierobežots, bet prakse liecina ka visefektīvākajās tabulās ir kādas 8-20 kolonas. Gan viegli administrēt, gan cietā diska vieta ietaupās. Tabulas vārds var būt gan īss, gan ļoti izsmeļošs. Piemēram "cilveks" un "mani_draugi_un_pazinas_no_4taa_stava"

Atļautos datu tipus jūs varat smalki izpētīt rokasgrāmatas nodaļā MySQL kolonnu tipi bet SQL standartā tie ir: INT, SMALINT, FLOAT, DOUBLE, CHAR, VARCHAR, TEXT, BLOB, DATE, TIME, DATETIME, TIMESTAMP, YEAR, SET and ENUM.

Kā vienkāršu piemēru, izveidosim tabulu par cilvēkiem.

Tabula: cilveks
id_cilveksINT
vardsCHAR(25)
uzvardsCHAR(30)
dzivsCHAR(1)

Tagad uzrakstīsim primitīvu piemēru, kā šādu tabulu uztaisīt ar SQL komandu:

CREATE_TABLE cilveks
    (id_cilveks INT,
    vards CHAR(25),
    uzvards CHAR(30),
    dzivs CHAR(1))
Reālās datubāzēs izmanto sarežģītākas tabulas ar jau iebūvētiem indeksējumiem, sk. Vairāku kolonnu indeksi. CREATE TABLE komandai ir arī citas iespējas un parametri, sk. MySQL komanda CREATE TABLE.
Tags:
Created by Kalvis Apsītis on 2008-05-04 15:41
    
This wiki is licensed under a Creative Commons 2.0 license
XWiki Enterprise 6.4 - Documentation