Autortiesības

Last modified by superadmin on 2018-01-12 20:37

Autortiesības

Autortiesības uz saturu bieži pārkāpj mūzikas failu apmaiņā. Piemēram, programma Napster bija spiesta ierobežot piekļuvi "Heavy Metall" u.c. grupu darbiem. 2001. g. jūlijā FBI arestēja Dmitriju Skļarovu (ElcomSoft, Krievija) par viņa ieguldījumu e-Book un DVD drošības mehānismu apiešanā. Saskaņā ar ASV likumu Digital Millennium Copyright Act var notiesāt ikvienu, kurš izplata tehnoloģiju, pakalpojumu, vai komponenti, kura ļauj apmānīt ASV firmu izveidotās autortiesību aizsardzības tehnoloģijas.

Autortiesības izplatās arī uz atslēgvārdiem un to, ko lapu autoriem ir tiesības rakstīt META birkās, tādējādi nosakot, kādos Web katalogos viņu lapas parādīsies. Saistībā ar pārlūkprogrammu šmaukšanu un vēlmi maldināt Web klientus, lapām uzdodoties par kaut ko citu, nekā tās ir patiesībā, ASV piedzīvoja t.s. "metaprāvas", sk. METASuits - cīņu par tiesībām lietot tos vai citus atslēgvārdus.

Autortiesību aizsardzība var nozīmēt arī aizliegumu veidot hipersaites uz aizsargātu vai noziedzīgu materiālu (mormonu baznīcas iekšējie dokumenti, terorisma rokasgrāmatas, rasistiskas un šovinistiskas Web vietnes). E-tirdzniecības portālu vidū, savukārt, neapmierinātību izraisa "metatirgotāji" - citi portāli, kuri automātiski noskaidro vislētākās cenas. 

Tags:
Created by Kalvis Apsītis on 2008-05-04 14:18
    
This wiki is licensed under a Creative Commons 2.0 license
XWiki Enterprise 6.4 - Documentation