MS Internet Explorer un Firefox salīdzinājums

Pēdējais mainījis superadmin 2018-01-12 20:43

MS Internet Explorer un Firefox salīdzinājums

Viens no bieži apspriestiem "ticības jautājumiem" - kuru pārlūkprogrammu labāk izmantot uz Windows darbstacijas. Apzinoties to, ka loģika cilvēku ticību var iespaidot visai maz, tomēr piedāvājam sarakstu ar atšķirībām, kuru jomā visdrīzāk var atrast objektīvas atšķirības starp divām lielajām pārlūkprogrammām.

Firefox priekšrocības, salīdzinot ar IE:

  1. Firefox darbojas uz dažādām platformām (ne tikai Windows)
  2. Firefox vidē ir vairāk lietotājam un izstrādātājam draudzīgu pluginu/spraudņu (SwitchProxy, FireBug, u.c.)
  3. Firefox pēc sava dizaina atbalsta "tab" (daudzus ciļņus, starp kuriem var pārslēgties), programmai nosprāgstot, korekti atjaunojas informācija. Explorer vismaz manā pieredzē uzkaras retāk, bet parasti visu pazaudē.
  4. Firefox labāk atbalsta W3C standartus. Tam ir caurspīdīgāki diagnostikas paņēmieni ("View Page Info" - rāda HTTP hederus, "about:config" rāda iestatījumus). Ar Internet Explorer mēdz gadīties arī mistika.

Firefox trūkumi, salīdzinot ar IE:

  1. Uz neeksistējošiem DNS vārdiem un dažos citos gadījumos Firefox lietojumprogramma "uzkaras"; Internet Explorer, šķiet, ir robustāks daudzpavedienu (multithreading) modelis - to uzkārt ir grūtāk.
  2. Internet Explorer`am parasti ir mazāks atmiņas nospiedums - uz mana Windows XP datora, tie ir apmēram 30 kilobaiti priekš MS Explorer un 150 kilobaiti priekš Firefox+plugini (tas var būt būtiski uz vecākas paaudzes Windows datoriem).
  3. Ir daudzas Web'a vietnes, kuras veidotas tā, lai tās varētu skatīties tikai ar vienu no pārlūkiem. Tādu, kurām vajadzīgs tieši Internet Explorer pagaidām ir vairāk nekā to, kurām obligāti vajag Firefox. T.sk. Microsoft Exchange Web'iskais klients neiet uz Firefox. 

Saites

  1. Internet Explorer zaudē pozīcijas
Tagi:
Izveidojis Kalvis Apsītis 2008-06-08 14:52
    
This wiki is licensed under a Creative Commons 2.0 license
XWiki Enterprise 6.4 - Documentation