XWiki piemēri un uzdevumi

Last modified by superadmin on 2018-01-12 20:44

XWiki piemēri un uzdevumi

Darāmie darbi

 1. (Sākts darīt) Objekti priekš receptēm. Objektā jābūt šādiem laukiem:
  1a. Programmatūras produkts (links uz attiecīgu produkta dokumentu). Produktu dokumentiem arī var būt objekti (līdzīgi kā Vikipēdijā); mūsu atšķirība ir neliels daudzums reklāmas un subjektīvisma.
  1a. Versiju stringu saraksts, uz kuriem attiecas attbilstošā instrukcija. (Var atsaukties vai nu uz Generic produktu vai tikai uz konkrētu versiju): Wildcard simboli
  1a. Ko darīt, ja 1 recepte attiecas uz vairākiem softa produktiem (Eclipse/Maven integrācija)? Tad liek šos See Also. Savukārt, ja ir instalāciju instrukcija, tad saite ar produktu ir vienvērtīga.
  1a. Prerequisite list (kas varētu būt vienkārši linki vai Delicious stilā anotēti linki)
  1a. SeeAlso list (tas pats)
  1a. Saturs. Saturā pirmo rindopu uzskatām par "Description". 
 2. Delicious/kartiņas un failu/linku grāmatzīmes.
 3. XWiki ierāmējuma aizvākšana. 
 4. Izveidot XWiki spraudni priekš Subversion. Varētu balstīties uz SVNKit. Šim spraudnim būtu jāpalīdz dokumentu pārvaldībai - t.i. jāpiedāvā direktoriju listingi ar failu/direktoriju nosaukumiem (vēlams arī atbilstošām ikonām), katru failu jāvar apskatīt (svn get), failu jāvar arī augšuplādēt (svn commit), direktorijas jāvar atvērt, utml. Visam jāstrādā apmēram kā Sharepointā. 
 5. Neizdodas izveidot jaunu lietotāju grupu (bez divām noklusētajām); t.i. grupu izveidot var, bet nestrādā skripts jaunu lietotāju pievienošanai. 
 6. Pārsaucot rakstu, uzrādās visi dokumenti, kuriem šis raksts ir pielinkots, bet pēc pārsaukšanas ir izlabojies tikai viens no šiem linkiem - parasti noklusētās valodas versija parent dokumentam. Būtu labāk, ja izlabotos visās vietās.
 7. Sk. http://www.ante.lv/xwiki/bin/view/Blog/Category?category=Events - drupačās nav uzrādīta kategorija. Vienlaikus, ikvienam Blog-veida rakstam vecāka dokuments joprojām ir "Blog" (nevis "Events") space. 
 8. Blog un objektu datu laukiem nevar norādīt valodu. Apkārtceļš ir dublēt attiecīgo datu lauku tik daudzas reizes, cik ir valodu un ieviest katrai valodai atsevišķu šablonu (piemēram, atribūtus "title_en", "title_lv" utml.). 
 9. Rediģējot objekta "Inline form", pazūd tanī agrāk definētie tagi. Apkārtceļš ir rediģēt objekta Wiki PĒC "Inline form", vai arī rediģēt abus reizē - caur Edit -> Object
 10. XWiki marķējuma filtrs uzvedas nestabili (neliela izmaiņa izejas tekstā rada grūti saprotamu kļūdu), ja lietotājs nejauši samaina vietām divus simbolus, piemēram 
*\[Poga\]*
vietā ieraksta
\*[Poga\]*

 Sk. Atjautības uzdevumu - noskaidrot, kādēļ apakšnodaļā "Bibliography" parādās "lieks" teksts!

 1. LDAP autentifikācija priekš XWiki. 
 2. Attēlot XWiki saturu bez XWiki ierāmējuma (izmantot citu aplikāciju kā GUI slāni). Tas ļautu izmantot XWiki par pamatu it kā "statiskai" Web vietnei.
 3. Apskatīt, kāpēc xWiki neveido xar arhīvus, ja vietnē ir pielikumi.
 4. Piedāvāt veidu, kā konfigurēt XWiki pārskatus (līdzīgus Sharepoint pārskatiem). 
 5. RSS un Tagu problēmas
 6. Izveidot XWiki spraudni, lai pārlūkotu statisku failu un direktoriju koku no XWiki. Vēlams, lai lietotāja saskarne atgādinātu failu pārlūkošanu uz lokāla datora - pārvietošanos pa direktorijām un faila tipam atbilstošu ikoniņu attēlošanu.
 7. Atrast veidu, kā XWiki ātri pārvietot uz Internetam nepieslēgta datora (SQL eksports? XAR faila eksports? Vēl labāk, ja nesaistē veiktās izmaiņas var pēc tam sinhronizēt ar XWiki serveri. 
 8. Izveidot RSS barotni speciāli lietotāju komentāriem. Varbūt arī lapu šo komentāru administrēšanai. 
 9. Vai var apskatīties dotajai lapai visas tās lapas, kuras uz mums norāda (Šāda funkcionalitāte tiek bieži izmantota MediaWiki un Vikipēdijā). 
 10. Dokumentu tulkošana (paralēls saturs angļu un latviešu valodās) faktiski strādā arī versijā "1.1.1", bet izejas teksts satur kļūdu, sk. Bug Report. Var pārkompilēt kodu no /xwiki-platform/core/trunk/xwiki-core/src/main/java/com/xpn/xwiki/web/EditAction.java, var arī pāriet uz v1.1.2.
 11. Pārbaudīt, kā uz XWiki veido jaunus "skinus" jeb lietotāja interfeisa izskatus. 
 12. Resursiem, kas ir XWiki objekti (piemēram Skills) nevar norādīt valodu.
 13. Failu saglabāšanas problēma: 
Subversijas probleemas:
(1) Web interfeiss (arii augshupielaadei)
(2) Metainformaacija? (API)

JackRabbit probleemas:
(1) HTML view?
(2) XWiki plugin?

XWiki risinaajums:
(1) Specializets plugins, kursh atachmentus glabaa failu sisteema
(2) Standarta atachmenti
(3) Abos gadiijumos navigeejams izskats.
Lielu atachmentu uzvediiba? Backups?

Atrisinātās XWiki problēmas

 1. Vajadzīgs LaTeX macro-skripts - katru LaTeX izteiksmi padodot šādam macro, jārodas linkam uz bildīti (cita Javas aplikācija uz Ante.lv servera); bildītes Alt atribūts ir LaTeX formula; vēlams (bet ne obligāti), lai bildītei būtu jau uzstādīti gabarīti ar width un height atribūtiem. (MathML visdrīzāk nestrādās XWiki vidē. Tālākā nākotnē tam varētu būt atsevišķa aplikācija - lai skatītos uzdevumus, kas salikti LaTeX). Šis ir atrisināts - sal. http://www.ante.lv/xwiki/bin/view/MetaAnte/RenderingLatex.
 2. Mēģinot mainīt Admin'a paroli (iežurnalējas kā "admin/admin", izvēlas "Administrator" linku labajā augšējā stūrī), XWiki aplikācija pieprasa šo URL - http://www.xwiki.com/xwiki/bin/view/Main/BlogRss?xpage=rdf. Ja nav pareizi konfigurēts starpniekserveris, t.i. ja "http.proxyPort" un "http.proxyHost" ir nepieciešamas, bet nav norādītas "/etc/init.d/tomcat5" skriptā, tad "admin" lietotājs nevar nomainīt savu paroli.

Pieprasījumu apstrāde

 1. Pārbaudīt pieprasījumu apstrādes sistēmas izveides iespējas, izmantojot xWiki. Kā īpašību saraksts var noderēt: http://www.bugzilla.org/features/
 2. Instalēt http://jtrac.info "Issue management" rīku. Sk.: http://odo.lv/Recipes/JTrac. Pārbaudīt integrācijas iespējas ar Subversion un LDAP

Projektu pārvaldība

 1. http://java-source.net/open-source/project-management. Izturīgākais no Javas rīkiem šķiet http://xplanner.codehaus.org/, lai gan ar PHP ir izveidoti arī labāki risinājumi. 
Tags:
Created by Kalvis Apsītis on 2007-11-04 17:30
    
This wiki is licensed under a Creative Commons 2.0 license
XWiki Enterprise 6.4 - Documentation